Вимоги до вибору нагрівального кабелю для побутового застосування
Кожному хочеться, щоб житлове приміщення було максимально комфортним. Встановлення автономної системи опалення є найбільш простим і ефективним способом обігріву в зимові місяці. Однак навіть самі якісні котли (незалежно від виду споживаного енергоресурсу) припускають установку радіаторів і безлічі труб. При цьому більша частина тепла йде» під стелю. Як правило, в кімнатах встановлюється три температурних зони (на підлозі, в середині і під стелею). Головне проблемою є яскраво виражену відмінність: якщо під стелею температура досягає 26 градусів, то на рівні підлоги немає й двадцяти.
Альтернативою є укладання двожильного нагрівального кабелю (як правило, резистивного) в рамках системи тепла підлога. Такий спосіб обігріву забезпечує здоровий температурний режим і виключає сезонний застуди і хвороби.
У даному матеріалі ми розповімо про переваги побутового застосування теплої підлоги, а також про те, який нагрівальний кабель підійде для цих цілей найкращим чином.
Особливості побутового застосування
Фактично, ви можете монтувати будь-які нагрівальні елементи, суворих заборон немає. Однак важливо пам'ятати, що для побутового застосування не потрібна ні максимальна потужність, ні великі обсяги. Навіть дуже просторі кімнати не зрівнятися за обсягом з виробничими цехами та іншими промисловими приміщеннями. Так що ж вимагається від нагрівального кабелю для побутового застосування? Досить придбати матеріал, який би володів такими якостями:
-
оптимальна потужність (залежить від багатьох факторів, але насамперед від характеристик основи і підлогового покриття);
-
безпека в експлуатації;
-
доступна вартість (найбільш бюджетними залишаються резистивні вироби);
-
простота монтажу (завдяки цьому для дому частіше беруть двожильний варіант, адже він не зажадає підключення обох кінців до термостата).
Також двожильний нагрівальний кабель вибирають з-за мінімального електромагнітного поля.
Двожильний резистивний кабель на підставі з бетону
Найбільш часто тепла підлога монтують в стяжку на бетонній основі. Це один з найстаріших і найбільш поширених варіантів укладання двожильного нагрівального елемента. Резистивний кабель менш безпечний, ніж саморегулюючий, проте в стяжці ризики мінімальні, а із застосуванням якісних терморегуляторів і інших аксесуарів ризики і зовсім сходять на немає.
Як правило, для укладання на бетонній основі використовується двожильний резистивний нагрівальний кабель з максимальною потужністю 20 Вт/ м. Цього достатньо для забезпечення потужності системи в 100-120 Вт/ м2 для нових будівель з хорошою теплоізоляцією або 120-150 Вт/ м2 для старих будівель. Слід врахувати, що якщо необхідна розрахункова потужність опалювальної системи виходить за 200 Вт/ м2, забезпечити обігрів тільки теплими підлогами не вдасться. Потрібні додаткові опалювальні прилади для побутового застосування.
Тепла підлога на лагах
Система з покриттям із дерева дуже популярна для побутового застосування, однак саме вона є однією з найбільш складних. Причому мова не йде про вибір самого кабелю, а скоріше про особливості монтажу і специфічних вимогах до першого включення. Наприклад, у ряді випадку система повинна деякий час попрацювати без покриття, або ж перше включення передбачає поступове нарощування потужності.
Для укладання теплої підлоги під дерев'яне покриття (в тому числі і на лагах, необхідно використовувати резистивний нагрівальний кабель з питомою потужністю не більше 10 Вт/ м2.
При цьому важливо, щоб максимальна потужність кабелю для підлоги на лагах становила не більше 80 Вт/ м2, а для дерев'яного покриття поверх стяжки не більше 100 Вт/ м2.
Вибір нагрівального елемента для тонких полів
Незважаючи на вражаючі характеристики резистивного двожильного нагрівального кабелю, існують ситуації, в яких його застосування не рекомендується. Зокрема, якщо в приміщенні є обмеження по висоті підлоги, рекомендується використовувати спеціальні надтонкі нагрівальні мати.
Товщина такого виробу не перевищує 3,5 мм (дані за DEVImatTM 200T), при цьому всі необхідні компоненти вже зібрані в єдину конструкцію. Звичайно, мати мають більш високу вартість, ніж нагрівальний кабель, однак простота їх монтажу робить їх ідеальним рішенням для побутового застосування (особливо якщо ви плануєте робити ремонт своїми руками).
Вибираємо нагрівальний кабель для побутового застосування: на що звернути увагу?
Отже, ви знаєте необхідну потужність, визначилися з площею, і прийшов час придбання двожильного нагрівального кабелю. Щоб експлуатація теплої підлоги була комфортною протягом тривалого часу, рекомендуємо звернути увагу на наступні моменти:
-
виробник (існує не так вже багато надійних виробників комплектуючих для теплої підлоги. Оптимально, якщо ви візьмете товар від DEVI або Veria, торгових марок, які добре відомі, зарекомендували себе і пропонують гарантії на кілька десятиліть);
-
оригінальність (завжди перевіряйте наявність сертифікатів та іншої підтверджуючої документації).
Інтернет-магазин DEVI пропонує багатий вибір комплектуючих для систем теплої підлоги, крім того, ми можемо вирішити проблему з проектуванням, як для установки в промислових будівлях, так і для побутового застосування.
- Яка перевага використання електроопалення в якості гріючиго кабеля від водяного опаленняЕлектроопалення може бути більш економічним за водяне опалення у випадку, коли воно використовується для опалення окремих кімнатДетальніше