Кошик
3 відгуків

Нагрівальний мат або кабелі: відмінності і застосування

Нагрівальний мат або кабелі: відмінності і застосування

Популярність теплих підлог зростає не лише завдяки їх високій ефективності для обігріву і позитивним впливом на рівномірність температури в приміщенні. Велике значення має постійний розвиток технології як такої. Якщо ще зовсім недавно встановлення нагрівального кабелю була можлива тільки в приміщеннях з кахельною або іншим подібним підлоговим покриттям, то сьогодні можна робити теплі підлоги з паркетом, ламінатом, ковроліном. Спростилася також процедура монтажу: поява нагрівального мату стало справжнім проривом.

Сьогодні забезпечити теплу підлогу можна на будь-якій основі і з підлоговим покриттям з будь-яких матеріалів. У даній статті ми розповімо про особливості матів і кабелів, їх відмінності та рекомендованих умовах установки.

 

Тепла підлога з нагрівальним кабелем

 

Нагрівальний кабель для теплої підлоги являє провідник з ізоляцією і опліткою.

Максимальна потужність кабелю варіюється в залежності від серії і вибирається виходячи з декількох чинників, а саме:

  • розрахункова потужність, необхідна для обігріву конкретного приміщення;

  • тип покриття і основи (для установки в стяжку береться більш потужний кабель, для укладання під підлога на лагах — потужність повинна бути обмеженою).

Кабелі розділені по температурному режиму. Для побутового застосування досить низькотемпературного або среднетемпературного вироби. Вироби з максимальною потужністю використовуються на виробництві. Відмінності кожної конкретної різновиди нагрівального елемента чітко прописані в супровідній документації, а також на етикетці.

 

Особливості установки нагрівального кабелю в теплий пол

 

Установка нагрівального кабелю в теплий пол має декілька відмінностей.

  • По-перше, найчастіше нагрівальний кабель використовують в приміщеннях, де ще не проводилися оздоблювальні роботи, так як в більшості випадків мова йде про монтажі в стяжці.

  • По-друге, установка вимагає чимало додаткових аксесуарів (крім самого кабелю і терморегулятора). Так, вам знадобиться засіб для фіксації (наприклад, набір монтажної стрічки), матеріали для теплоізоляції, сітка та інше.

  • По-третє, сам процес установки вимагає скрупульозності і професіоналізму, адже помилитися можна на кожному етапі, а наслідки можуть бути самими різними.

Зате, на відміну від нагрівального мату, кабель більш широко представлений на вітчизняному ринку, має більш низьку вартість і його простіше укласти в приміщеннях нестандартної форми.

 

Основні відмінності нагрівального мату

 

На відміну від кабелю для теплих підлог, електричний нагрівальний мат є продуктом, так сказати, в збірці.

Залежно від різновиду, він може використовуватися для монтажу під плитковий клей і кахель (серія DEVImatTM) або ж під ковролін, ламінат, дерево (суха установка).

Нагрівальний мат являє собою своєрідний сендвіч, серцем якого є все той же двожильний нагрівальний кабель, проте в конструкцію включена ізоляція, екран, захист від механічних пошкоджень і герметичні роз'єми (дані по серії DEVIdryTM).

 

Особливості установки теплої підлоги з нагрівальним матом

 

Головним плюсом нагрівального мату є максимальна простота установки. Якщо у випадку з нагрівальним кабелем потрібно ретельний розрахунок кроку і замовлення великої кількості аксесуарів, то для монтажу теплої підлоги з нагрівальними матами цього не потрібно. Кабель вже розміщений на оптимальній відстані і надійно зафіксований. Ряд моделей нагрівальних матів має самоклеющуюся поверхню, що робить установку теплої підлоги виключно простою справою.

До мінусів термоматов можна віднести більш високу вартість і деяку складність монтажу в кімнатах з нестандартною формою. Зате установка може бути зроблена своїми силами, на відміну від монтажу підлог з кабелем.

 

Нагрівальний кабель чи мат?

 

Вибір між нагрівальним матом і нагрівальним кабелем залежить від ваших уподобань, особливостей приміщення, запланованого обсягу бюджету. У будь-якому випадку, слід пам'ятати, що, незважаючи на всі відмінності між нагрівальними елементами, монтаж теплої підлоги має одне золоте правило. Поверхня підстави повинна бути максимально рівною (якщо основа має вади, перед встановленням теплої підлоги їх потрібно усунути).

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner